דיקור קוסמטי מהו ?דיקור קוסמטי הינו טיפול אנטי אייג'ינג אשר מוכיח את עצמו מזה אלפי שנים.
האקופונקטורה הקוסמטית קיימת במזרח מזה אלפי שנים ומשמשת בעצם כסוג של מתיחת פנים. ידוע כי כבר בתקופת שושלת סונג בין 960 ל 1279 לספירה, שימשה את פילגשיו של הקיסר. הטכניקה המודרנית התפתחה באחד מבתי החולים בבייג'ין כאשר רופאים שטיפלו בחולים הסובלים משיתוקי פנים שונים בדיקור סיני הבחינו שבנוסף לשיפור הבריאותי הניב הטיפול תוצאות קוסמטיות מרשימות שהתבטאו בגוון פנים בריא יותר, יישור של קמטים עמוקים והעלמת קמטים זעירים.
האקופונקטורה הקוסמטית היא טיפול לחידוש הנעורים ולהחייאת עור הפנים ללא צורך בניתוחים או הזרקות של כימיקאלים. במהלך הטיפול מוחדרות מחטים דקיקות לאזורים שונים בפנים ומתחיל תהליך של רענון וחידוש תאי העור, ייצור קולגן טבעי והחייאה של עור הפנים. מבחינה סינית הדיקור הקוסמטי מעודד זרימה מוגברת של אנרגיה במרידיאנים ובעקבות הזרמה מוגברת של דם לאזור הצוואר והפנים מתחדשת אספקת הדם לרקמות.הדיקור הקוסמטי מעודד מטבוליזם של תאי עור, ניקוז רעלים ויצירת תאי עור חדשים, טכניקת הטיפול משפרת משמעותית את גמישותם של שרירי הפנים, חיזוקם ומתיחתם.
Inside out

הרעיון המרכזי שעומד מאחורי השיטה ומבדיל אותה משאר הטיפולים המערביים הוא הגישה ההוליסטית וההסתכלות על כל המטופל ולא רק על הפנים. האטת ההזדקנות והצערת העור נעשית תוך ניצול אופטימאלי של הפוטנציאל הטבעי של העור לחדש ולשמר את עצמו. הטיפול מעניק לחות לעור מבפנים כלפי חוץ והקמטים ימולאו ויטושטשו אך ורק באמצעות המאגרים הטבעיים של הגוף. חלק עיקרי בטיפול כולל דיקור לאורך הגוף לפי האבחנה הספציפית שמתאימה לכל מטופל/ת. בד"כ שינוי תזונתי ופורמולות צמחי מרפא הם חלק בלתי נפרד מהצלחת הטיפול. חשוב לציין שבהשוואה להליכים הכירורגיים והכימיקלים שמוצעים כיום, אלמנט הסיכון או תופעות הלוואי הכרוכים בדיקור הקוסמטי זניח לחלוטין. כמו כן, ושוב בניגוד להליכים האגרסיביים של הקוסמטיקה המודרנית, אין כאן תקופות התאוששות למיניהןמאחר והגוף לא חווה טראומה אלא להיפך – הוא חוזר לעצמו, מתעורר ומתמלא במשאביו הטבעיים.

אחוזי הצלחה, מותר לציין, מרשימים מאוד.

מה מאפשר הטיפול בדיקור הקוסמטי?

  • הרמת ומתיחת פנים ללא ניתוח
  • הרמת צניחת עפעפעים
  • העלמת מלאות "שקיות" מתחת ומעל לעיניים
  • טשטוש ו/או העלמת כתמי שמש או פיגמנטצייה
  • מילוי קמטים וקימטוטים באופן טבעי
  • טשטוש צלקות של אקנה ומילוי נקבוביות פתוחות
  • שיפור מצב העור בצוואר ובאזור המחשוף
  • טיפול באקנה
  • טיפול בנשירת שיער

אז כמה טיפולים צריך?

סידרת טיפולים מורכבת מ 10-13 מפגשים בהתאם kגיל ולמצב העור של המטופל. הטיפול נמשך כשעה עד שעה ורבע ונעשה על בסיס שבועי או דו-שבועי. ברוב המקרים, בסוף סדרת הטיפולים ניכר שיפור משמעותי וטיפול "תחזוקתי" אחת לכחודש יבטיח שמירת התוצאות והמשך שיפור במצב העור. לעיתים ניתן לראות תוצאות לאחר הטיפול ה-2 או ה-3 אבל האפקט הרבה יותר משמעותי ונראה לעין סביב הטיפול השביעי. בחלק מהמקרים יש צורך לחזור על סידרת טיפולים נוספת. כמו בניתוחי פנים, לא ניתן לצפות את התוצאה הסופית. כל אחד מגיב באופן שונה, בהתאם לגיל, חומרת המצב, וסגנון החיים. מסיבה זו, התוצאות יכולות להיות דרמתיות יותר או פחות אצל אנשים שונים.

מדונה, ג'סיקה פרקר, קריסטין דייויס ועוד כוכבות רבות בהוליווד כבר גילו את סוד הנעורים. דיקור קוסמטי מהווה תחליף יעיל, מרגיע ובריא להתערבות כירורוגית והזרקות כימיקאלים שכן הוא משקם את ייצור הקולוגן בעור.

יסמין אלישר, מטפלת מזה כ-13 שנים ברפואה סינית,  מומחית לדיקור קוסמטי, מאמינה כי השינוי מתחיל מבפנים ומזמינה אתכם לגלות את הפלא שנקרא דיקור קוסמטי.